index

In deze index zijn alle artikelen en recensies over tentoonstellingen, theaterperformances en boeken opgenomen.

 

2019

BOEKRECENSIES 2019
Art, No Art & Anti-Art, a collection of relics │Harry Ruhe │2019 │presentatie│26.04-18.05.19 │Locus Solus

RECENSIES 2019
Vondervotteimittiss (the stories we tell) │Falke Pisano │25.05-27.07.19 │Gallerie Ellen de Bruijne
Western-Paranoia en Stage Coach Fright │Paul McCarthyvirtual reality & films  │25.07-13.08.19 │Eye Filmmuseum Amsterdam
The Liquid Reader: Street Session #1 │Rana Hamadeh│Rib Rotterdam│2019 │ in het kader van  De Fluyt en de Hoi van Paul Elliman
De Rit │polakvanbekkum │ video 11 min.  │25.01-02.02.19 │ Sebastiaankapel – Oude Kerk Amsterdam

2018

RECENSIES 2018
Rusteloze Materie: Beneveld en versmolten│Pauline Curnier Jardin (Frankrijk), Egill Sæbjörnsson (IJsland), Wong Ping (Hong Kong), Nina Canell (Zweden), Thierry Oussou (Benin) en Shana Moulton (Verenigde Staten) Karel Appel, Asger Jorn, Constant, Jean Dubuffet (Frankrijk), Giuseppe Pinot-Gallizio (Italië) en Antoni Tàpies (Spanje), Jaap Wagemaker, Bram Bogart │ 09.07-23.09.18 │Cobra Museum Amstelveen
Geen zwart-wit kruiswoordraadsel │Ruim Baan voor Iris Kensmil en Remy Jungerman │2018 │plan voor de Biënnale van Venetië 2019
The ten murders of Josephine│Rana Hamadeh│Prix de Rome  │02.12.17-25.02.18 │Kunsthal & Witte de With Rotterdam
Zwart en Revolutionair, het verhaal van Hermina en Otto Huiswoud│Iris Kensmil, Brian Elstak, Raul Balai  │curatoren:  Mitchell Esajas, Miguel Heilbron en Jessica de Abreu│ 25.11.2017-24.02.2018   │Vereniging Ons Suriname & The Black Archives

2017

BOEKRECENSIES 2017
F.R.DAVID – ‘Inverted Commas’ │Will Holder, Riet Wijnen │ San Serriffe │2017
Het Fluïde Tijdperk │Atte Jongstra │De Arbeiderspers Amsterdam/Antwerpen│2017
Return to Rightfull Owener│Eva Olthof│Onomatopee Eindhoven │2016 │presentatie │ 04.09.16-06.01.17 │bibliotheek van het van Abbe Museum Eindhoven
Gute Nacht, Freunde, Duitsland in vijfentwintig boekenChristoph Buchwald │Cossee Amsterdam │ 2016

RECENSIES 2017
SummerShow Amsterdam Noord │ Eva Klee en Tilmann Meyer-Faje │02.07-30-07.17
Taal │ PolakVanBekkum │ M4Gastcollege │8.3.2017
Ghost Dance Song │Jeremiah Day │ Five Performances  │Five Performances │12.11.16 │ Ellen de Bruijne Gallery
Amanded Plastics │Johann Arens │17.12.17 │ PuntWG
LOCUS│Apitchatpong Weerasethakul & Cao Guimães  │curator: Jaap Guldemond  │ 16.09-03.12.17 │ Eye Filmmuseum, Amsterdam
Now │ Aliansyah Caniago │ curator: Christine van den Bergh│14.10-05.11.17 │ Bradwolff Projects
Echolocation: Nocturne Nickel van Duijvenboden in collaboration with Gwenneth Boelens Thinging part IV  25.06-23.07.17 │ P/////AKT
Cast Witnesses │Sarah van Lamsweerde  │Performance Emma I. Panza, Michiel Reynaert │2017│Allard Pierson Museum Amsterdam
Radicale – Sociale- Animale -Talen │Maria Barnas, Constant, Henry Heerup, Asger Jorn, Erik van Lieshout, Richard Niessen, Navid Nuur, Jonas Ohlsson en Raphaela Vogel │17.05-24.09.17 │Cobra Museum voor Moderne Kunst Amstelveen
LFMC  visionairy agency Brian Elstak  │24.05–08-06.2017 CBK Zuidoost
Monsters Wasco & Anne Staal, Dace Sietina, Jeroen Funke, Merel Barends, Rene Windig, Peter de Wit, Eliane Gerrits, Lea Schafer, Tommy A   15.04-30.04.17 WGKunst
Thinging nr.2 – Lorelinde Verhees -Daisy Chain Wineke Gartz – Furr Egg Hips 19.04-16.04.17 P/////AKT
Two A.M. │ Loretta Fahrenholz │10.12.16-05.03.2017 │Stedelijk Museum Amsterdam

2016

BOEKRECENSIES 2016
AmateurWendelien van Oldenborgh, Emily Pethick (ed.)   2015Sternberg Press, The Showroom, If I can’t Dance I don’t want to be part of you Revolutionmet bijdragen van Emily Pethick, Sven Lütticken, Ruth Noack, Nana Adusei-Poku, Ricardo Basbaum, Frédérique Bergholtz, Eric de Bruyn, Binna Choi, David Dibosa, Denise Ferreira da Silva, Avery F. Gordon, Rom Holert, Natașa  Lliç, Charl Landvreugd, Anna Manubens en Grant Watson vormgegeven door Julia Born
Spaces for Criticism, Shifts in Comtemporary Art Thijs Lijster, Suzanne Milevska, Pascal Gielen, Ruth Sonderegger (eds.)2015Valiz Amsterdam met bijdragen van Thijs Lijster, Pascal Gielen, Luc Boltanksy, Max Jorge Hinderer Cruz e.a.

RECENSIES 2016
Oblique Gardens: Presentaties en gesprekken over de Marokkaanse kunstscène | Randa Maroufi, Heidi Vogels en Alena Alexandrova | 03.05.2016 |Play SMBA 4, Amsterdam
Vilém Flusser and the Arts, Without Firm Ground  | with ZKM, Karlsruhe & Akademie der Künste Berlin | 19.03.2016-07.05.2016 | West Den Haag
Rune Peitersen | Safe Distance | 05.03-23.4.16 | LhGWR Den Haag
From left to Night  │Wendelien van Oldenborgh │ 09.04.16-03.07.16│ Galerie Wilfried Lenz  Rotterdam
Anarachic Infrastructures │ symposium door curator Alena Alexandrova │ Janine Armin/Taf Hassam, Dirk Bruinsma, Maartje Fliervoet, Kristoffer Frick, Noa Giniger, Yoeri Guépin, Rob Johannesma, Gabriel Jones, Suska Mackert, Anne Helen Mydland, Hiryczuk/ Van Oevelen, Sascha Pohle, Padraig Robinson, Tao G. Vrhovec Sambolec │ 10.03-13.03.16 │ PuntWG
The Soul in Limbo │Jennifer Tee│ 24.11.15-06.03.16 │Cobra Museum Amstelveen
What About Africa │ Barthelemy Toguo, Dawit Abebe, Vitschois M. Bondo, Thierry Oussou, Kura Shomali, Phoebe Boswell, Hamid el Kanbouhi, Omar Victor Diop, Zarina Bhimji, Meschac Gaba, Gopal Danogo, Ephrem Solomon, Nour-Eddine Jarram, William Kentridge  │23.01-27.02.16 │ Witteveen Visual Art Center
Local Heroes Hamid El Kanbouhi, MOHA, Cindy Moorman │ 14.01-13.02.16 │CBK Zuidoost

2015

BOEKRECENSIES 2015
Carl Andre Robert Barry Douglas Huebler Joseph Kosuth Sol Lewitt Robert Morris Lawrence Weiner
[also known as the ‘Xerox Book’] Seth Siegelaub | 1968 / 2015 |Roma Publication 260
Textile. Open Letter| Rike Frank, Grant Watson (Eds.)| 2015 |Sternberg Press, Generali Wien, Museum Abteiberg Mönchengladbach
Paper is a leaf that will destroy us in its fall | Sarah van Lamsweerde tekst Tijs Goldschmidt, Norberto Llopis Segarra, Alessandra Saviotti | 2015 |Onomatopee 111
De fotoboeken| Toon Teeken | tekst Cyrille Offermans |
2015 |uitgeverij Huis Clos
DAN DADA doe uw werk, avant-gardistische poëzie uit de Lage Landen | Hubert van den Berg & Geert Buelens | 2015| Van Tilt Uitgeverij
H.N. Werkman, 1882-1945, Leven & Werk | Anneke de Vries, Jikke van der Spek, Doek Sjiens, Mariëtta Jansen | 2015 | WBOOKS
Het moet gewoon Kloppen  | Joost van den Toorn | Evert Verstraaten, Anton Anthonissen | 2014 | Waanders
ARISTOTELES over kleuren | Rein Ferwerda, P.Struycken | 2001 | Damon Budel

RECENSIES
INTERDISCIPLINAIR – museologie, lezingen, literatuur, theater 2015

Beyond Conceputal Art │Seth Siegelaub │ 12.12.15-17.04.2016 │ Stedelijk Museum Amsterdam
Tino Sehgal │ Gesprek org. Sandberg Instituut │09.12.15 │ De Rode Bioscoop Amsterdam
Tino Sehgal2015│Stedelijk Museum Amsterdam
Distributors │curator Remco Torenbosch │ KP Brehmer, Fred Lonidier, Wendelien van Oldenborgh, Seth Siegelaub, Hannah Weinberger, Charlotte Posenenske, E.C. Feiss, Marja Bloem, Remco Torenbosch │ 28.11.15-16.01.16 │West Den Haag
Distributors │gesprek │Remco Torenbosch, Willem de Rooij, Marja Bloem, Sven Augustijnen, Natasha Hoare │ 08.12.15 │West Den Haag
Paper is a leaf that will destroy us un uts fall │ Sarah van Lamsweerde │12.11.2015  │Veemhouse
Schaamte │ Chantal Akerman, Francis Alys, Robert Capa, Berlinde de Bruyckere, Jim Dine, Marcel Duchamp, Tracey Emin, George Grosz, Paul McCarty, Boris Michailov, George Minne, Pablo Picasso, Auguste Roden, Felicien Rops, Miroslav Tichy, e.a. │31.10.15-29.5.16│ Museum Dr. Guislain, Gent
Roemers drieling08.06-22.08-15│ CBK Amsterdam en Stichting Cimaké Foundation
Exclude / Include │ curator Vincent van Velsen │ 24.04-07.06.15 │Castrum Peregrini Amsterdam
Crisis of History #3, Beyond History15.03-26.04. 15 │ FramerFramed Amsterdam
Crisis of History #2, Fight History│ curator Robert Kluijver │8.2 – 8.3.15 │Framer Framed Amsterdam
How Far How Near │curator Jelle Bouwhuis │ 14.09.14-01.02.15 │Stedelijk Museum Amsterdam
How Far How Near│gesprek Jean-Hubert Martin01.02.15 │Stedelijk Museum Amsterdam
How Far How Near│lezing Porter McCray & Jonas Staal18.12.14 │Stedelijk Museum Amsterdam
Into the Big World│David Weber-Krebs │ Katja Dreyer, Noha Ramadan │25.02.15 │De Brakke Grond
Inventaris van Onmacht │ Edit Kaldor │ 28.01.15 │ Frascati, Amsterdam

GROEPSTENTOONSTELLINGEN – Jonge kunstenaars en curatoren 2015
Rijksakademie Open 2015 28.11-29.11.15│ Rijksakademie Amsterdam
The Best of Graduates 2015 08.08-29.8.15 │ Galerie Ron Mandos Amsterdam
True Players │ curator Suzanne Posthumus │ 24.07-16.08.15 │ W139 Amsterdam
In de ontreddering de kalmte bewaren 12.06-12.07.15│ Circa … dit. Arnhem
Tomorrow Never Knows05.06-06.07.15 │ Arti et Amicitae in Amsterdam
Unicorn is more than a Nation25.09-22.11.14 │Knoll Galerie Budapest (Hongarije)
Marres Currents #2 – Rumour Has It│ H.Webers en M.Evers│ 11.10.14–13.2.15 │ Marres Maastricht

SOLOTENTOONSTELLINGEN, interviews – kunstenaars chronologisch 2015
Toon Teeken │Fotoboeken 1968-2015 │04.12.15-28.02.16 │Bonnefantenmuseum Maastricht
Marc Nagtzaam │ The Aesthetic of the Fragment │01.10-13.11.15 │Panache Antwerpen
gerlach en koop│choses tuées │12.09-08.11 2015 │De Appel Amsterdam
Sylvie Zijlmans en Hewald Jongenelis │Het Magnetische Noorden │ 27.08-04.10.15 │Nieuw Dakota
Otobong Nkanga│ Unisono 28: Taste of a Stone │04.06-18.10.15 │Stedelijk Museum Schiedam
Sema Becirovic27.06.2015 │Galerie Stichter van Doesburg Amsterdam
Bas Van Den Hurk & Hans Demeulenaere14.06.15-12.07.15 │ P/////AKT Amsterdam
Bas Van Den Hurk & Hans Demeulenaere13.04-03.05.15 │Whatspace Wetteren (België)
Janice McNab31.05-28.06.15 │BradWolff Projects Amsterdam
Remy Jungerman11.04-16.08.15 │Gemeente Museum in Den Haag
Joost van den Toorn │ Labor et Ars │ 13.02-10.05 2015│ Museum Beelden aan Zee
Joost van den Toorn 14.02-25.03.15 │ Nouvelles Images
Melanie Bonajo │Nachtelijke Dwaling #6 met lezing van Mieke Bal │28.02.15│Oude Kerk
Koen van Mechelen │ This is not a chicken │ 18.01-07.06.15 │ Het Domein Sittard
Karin Herwegh10.1-21.2.15 │ Galerie Ra Amsterdam
Ákos Birkás │ The Painter’s Job │ 12.10.14-08.02.15 │ Modem in Debrecen

2014

RECENSIES
INTERDISCIPLINAIR – museologie, lezingen, literatuur, theater 2014

Confessions of the Imperfect22.11.14-22.02.15 │ Van Abbe Museum Eindhoven
Duizend jaar vogels in honderden boeken29.08.14-04.01.15 │ Museum Meermanno Den Haag
Sterke verhalen24.06-05.10.14 │ Bijzondere Collecties Amsterdam
Wanderlust │curator Sacha Dees │Yasser Ballemans, Wouter Klein Velderman, Charlotte Schleiffert, Lydia Schouten, Berend Strik, Su Tomesen, Jolijn de Wolf│ 22.09-18.10.14 │ CBK ZuidOost Amsterdam
Curiosity, Art and the pleasures of knowing │curator Brian Dillan │ 28.06-14.09.14 │ De Appel Amsterdam
Foreign Exchange (Stories You wouldn’t tell a stranger)16.01.14-04.01.15 │ Weltkulturen Museum Frankfurt (Duitsland)
Museums between Cultures│ Prof. Kavita Singh │ 05.06.14 │ Reinwardt Memorial Lecture
Beyond Allegories │ Jonas Staal, Hans van Houweling │ 09.05.14 │Raadzaal Amsterdam
Beyond Allegories │Vervolg
Paden naar het Paradijs│ curator, Atte Jongstra │ 19.09.13 – 25.01.15 │Rijksmuseum Twente Enschede
Shifting Colours │ Willem de Rooij, Iris Kensmil │ 13.03-04.05.13 │ Tropenmuseum, Amsterdam
blue-to-black │ Willem de Rooij │ Global Collaborations │26.11.13 │ Stedelijk Museum Amsterdam
Suspended histories│curator Thomas Berghuis │ 05.10.13-20.01.14│ museum van Loon Amsterdam

GROEPSTENTOONSTELLINGEN – Jonge kunstenaars en curatoren 2014
Rijksakademie OPEN 201429.11-30.11.14 │Sam Samiee, Justin Gosker, Felix Burger, e.a.
The Laws of Imitation │curator Sharon Houkema│ 05.10-26.10.14 │ KIK Nijeveen
On the move│ Verhalen in hedendaagse fotografie en grafische vormgeving │29.08.14-18.01.15 │ Stedelijk Museum Amsterdam
Oh no! They did not…│ curator Frank van der Stok│Witho Worms, Hiryczuk /Van Oevelen,
Hellen van Meene│ 17.09-12.10.14 │ De Drie Heuvelen Amsterdam
The Best of Graduates 201401.08 – 23.08.14 │Galerie Ron Mandos Amsterdam
Glinting Honey in the Dark │ Nishi Ko, Gabey Tjon en Sukebeningen │18.07.2014 │ Quartair Den Haag
Traces31.05-18.07.14 │ Upstream Gallery Amsterdam
Superpostion │curator Semâ Bekirovic | Arthur Woods, Alice Gancevici & Remus Puscariu,
Austin Houldsworth, Ištvan išt Huzjan, Jonas Lund, Lorna Mills, Sharon Houkema, Tudor Bratu, Voebe de Gruyter, Wijnand de Jonge, Naro Snackey, Paulien Oltheten, Ruth Legg, Lotte Geeven │23.05-22.06.14 │ Momart Amsterdam
Kunstvlaai 21.05-25.05.14│Amstelpark Amsterdam
Size matters│curator Nathalie Zonnenberg │Eva Berendes, Lucas Lenglet, Navid Nuur, Esther Stocker, Remco Torenbosch │06.07-31.08.14 │ Kunstfort bij Vijfhuizen
Father can’t you see I’m burning 27.04-15.06.14│ De Appel Amsterdam
I would prefer not to │ Curatoren Stefanie Humbert, Stephanie Noach│ 18.04-08.06.14 │ SMBA Amsterdam – Schloss Ringenberg Hamminkeln (Duitsland)
W’re a happy Family │Joost van den Toorn, Sam Samiee, David Lindberg │02.04-30.05.14│Provinciehuis NH Haarlem
Sometimes something happens│ postacademic research programm 2013 Jan van Eyck Maastricht
15.03-12.04.14 │ Galerie Fons Welters
Art Rotterdam 2014 06.02-09.02.14 │Van Nellefabriek Rotterdam

SOLOTENTOONSTELLINGEN, interviews – kunstenaars chronologisch 2014
Stephan Keppel Entre Entrée, studie van de Périphérique │ 14.11.14 │ Atelier Néerlandais Parijs
Heringa van Kalsbeek │ Nachtvangst│ 13.09.14-11.01.15│Stedelijk Museum Den Bosch
P.Struycken│ RGB EXIT │ 06.09-18.10.14 │Andriesse Eyck Galery Amsterdam
George Korsmit │ Sending out the Gods │ 28.06-02.88.14 │ Ellen de Bruijne Projects
Lucas Lenglet │ The other – Representations of the self │28.06-26.07.14 │ Galerie Stigter van Doesburg
Hito Steyerl12.04-22.06.14 │ Van Abbe Museum in Eindhoven
Klaas Kloosterboer │XXXL Painting│ 08.06-29.09.13│ Onderzeebootloods Boymans van Beuningen Rotterdam